A A AWydarzeniakomentarze (16)

Auchan kupił Reala. Co z pracownikami?

Auchan kupił Reala. Co z pracownikami?

Rzecznik sprzedanej sieci marketów zapewnia, że jak na razie nic się nie zmieni. - Godziny otwarcia sklepów oraz asortyment pozostają bez zmian. Pracownicy również na razie nie muszą się obawiać - mówi Agnieszka Łukiewicz-Stachera.

 

Grupa Metro, właściciel sieci Real w Europie Wschodniej sprzedaje swoje sklepy firmie Auchan. Wczoraj podpisała umowę z francuską firmą handlową Groupe Auchan. Auchan przejmie zarówno działalność operacyjną i nieruchomości należące do spółki-córki Metro Group w Polsce, Rosji, Rumunii i na Ukrainie. Wartość transakcji wynosi 1,1 mld euro.

Zobacz też: Sklepy Real sprzedane. Sieć kupił Auchan

W Zachodniopomorskiem mamy 3 sklepy sieci Real, wszystkie znajdują się w Szczecinie: przy ul. Ku Słońcu, Struga oraz w centrum Galaxy. - Pracuje w nich 520 osób - dodaje rzecznika.
Agnieszka Łukiewicz-Stachera, rzecznik prasowy sieci handlowej Real w rozmowie z "Głosem" podkreślała, że do momentu zgody na transakcję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nic się dla klientów nie zmienia.

- Pozostaje ten sam asortyment, godziny otwarcia naszych sklepów, ci sami pracownicy - dodaje. - karty klientów też nie tracą ważności.
Transakcja ma być sfinalizowana w 2013 roku.

Sieć Real posiada w Polsce 53 placówki i zatrudnia ponad 9 000 osób.

Komentarze (16)

 • ~frania 2012-11-30, 17:58

  Real, Auchan-jeden złodziej!

 • ~tyt 2012-11-30, 21:27
  pokaż komentarz
 • ~Axel 2012-11-30, 22:14

  Niedawno Francuski Geant sprzedał wszystkie swoje sklepy Niemieckiemu Realowi.

  Teraz Niemiecki Real sprzedaje wszystkie swoje sklepy Francuskiemu Auchan.

  Za kilka lat Francuski Auchan sprzeda wszystkie swoje sklepy Angielskiemu Tesco.

  To wszystko jest nic innego jak korzystanie z ulg i ucieczka od podatków. Sieć dostaje ulgi na np. 5 lat i po tym okresie sprzedaje dalej innej sieci która znowu dostaje ulgi na następne 5 lat, a tak naprawdę to wszyscy siedzą w jednym finasowym worku, a my ten worek utrzymujemy i karmimy zagraniczne koncerny.

  Zacznijmy kupować w Polskich sklepach !!!

 • ~jólka 2012-12-01, 12:11

  A które to te, polskie sklepy, hmm?

 • ~Gosiaczekh 2013-08-09, 20:21

  A może w osiedlowych? Ceny z kosmosu, a właściciele zaopatrują się w zagranicznych Makro czy Selgrosach. Nie ma czegoś takiego jak polski sklep, wszystko wspiera zagranice... smutna prawda. 

   

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.