A A AZ regionukomentarze (0)

Barzkowice. Trwają największe targi rolne w regionie

Dojazd do Barzkowic.

Dojazd do Barzkowic.

W piątek rozpoczęły się XXIII Targi Rolne Agro Pomerania w Barzkowicach. W ubiegłym roku odnotowano 110 tys. zwiedzających.

Gospodarzem imprezy jest Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach. Impreza jest największą branżową w regionie i jedną z największych w kraju.

Jest prawie 1000 wystawców. Prezentowane są maszyny, ciągniki, kombajny. Można kupić sadzonki, cebule byliny. Poradzić się jak, ile i czym nawozić pola. Bardzo bogato prezetowany jest sektor hodowalny: można zobaczyć najbardziej wydajne gtunki bydła mlecznego, mięsnego, owce, konie, drób. Ponownie w Barzkowicach mamy gołębie i ptaki osdobne.

Tegoroczna stodoła promuje mleko i wszelkie wyroby pochodne. Zwiędzający mogą też posmakować regionalnych potraw, obejrzeć ogród biosurowcowy czy naturalną czyszczalnię śćieków.

W niedzielę w Barzkowicach odbędą się także dożynki wojewódzkie i rozstrzygnięty zostanie konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Zwycięzca zaprezetuje wineiec w przyszłym tygodniu w Spale, na Dożynkach Prezydenckich.

Komentarze

Przesyłając ten wpis akceptujesz politykę prywatności Mollom.