A A AAktualnościkomentarze (2)

Leszek Gierszewski, szef Drutexu, doceniony przez Forbes

Leszek Gierszewski, właściciel Drutexu

Fot.: Archiwum

Leszek Gierszewski, właściciel Drutexu

Król okien z Bytowa doceniony przez miesięcznik "Forbes”. Leszek Gierszewski w rankingu na Lidera Biznesu znalazł się przed najbogatszym Polakiem.

Leszek Gierszewski, prezes bytowskiego Druteksu, został doceniony przez miesięcznik "Forbes”. W tegorocznym rankingu Liderów Biznesu znalazł się na szóstym miejscu, wyprzedzając Kulczyka – najbardziej majętnego polskiego biznesmena. Gierszewski został doceniony za stworzenie z Druteksu największego producenta okien w Europie.

– Jest to wielkie wyróżnienie, tym bardziej że selekcji dokonano spośród kilkudziesięciu firm z całej Polski – informuje Leszek Gierszewski. – Potwierdza to, że rzeczywiście Drutex jest perełką na polskiej mapie biznesu i jest przykładem przedsiębiorstwa, które niezależnie od koniunktury rynkowej czy konkurencji zdobywa coraz większe udziały na rynku. Ranking "Forbesa” powstał w oparciu o wskazania szesnastu jurorów, bankierów inwestycyjnych doradzających największym polskim przedsiębiorcom. Wśród nominowanych znalazło się 72 najlepszych przedsiębiorców z różnych branż. Punktowano za świeże pomysły, sukces i wypracowaną pozycję. Wysoko notowano tych przedsię­biorców, którzy notują szczególne osiągnięcia i wykazują największą aktywność w biznesie. Bytowski Drutex ma się czym pochwalić.

Mowa nie tylko o otwarciu na zagraniczne rynki, ale inwestycji w Europejskie Centrum Stolarki. Firma zakończyła w tym roku pierwszą fazę tego przedsięwzięcia. Istniejące już nowe hale zajmują 28 tys. metrów kwadratowych. Dzięki centrum Drutex może produkować nawet do 10 tys. okien dziennie. Wzbogacił też portfolio o nowe produkty. Firma może pochwalić się nie tylko dużym zwiększeniem powierzchni produkcyjnej, ale i wyraźną oraz równie drogą kampanią reklamową. Twarzami marki zostali światowej klasy pił­karze: włoski pomocnik Juventusu Turyn Andrea Pirlo, były kapitan reprezentacji Niemiec i kapitan Bayernu Monachium Philipp Lahm. Do tej dwójki dołączył kilka miesięcy temu również kapitan reprezentacji Polski i zawodnik Borussii Dortmund Jakub Błaszczykowski. Koszt kampanii to tajemnica, choć zdaniem ekspertów liczony jest z pewnością w milionach złotych.

O firmie

Drutex S.A. jest największym producentem stolarki okienno-drzwiowej w Europie. Spółka rozpoczęła działalność w 1985 roku i obecnie sprzedaje swoje produkty w większości krajów europejskich, USA, Kanadzie, Meksyku, Australii i na Bliskim Wschodzie. W swojej ofercie, oprócz produktów z PVC, DRUTEX posiada również okna, drzwi i fasady z aluminium i drewna, jak i rolety. Firma, jako jedna z niewielu w branży, jest również producentem szyb zespolonych oraz wytwarza własne profile PVC.

Komentarze (2)

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.