A A AZ regionukomentarze (0)

Nasza akcja - sposób na biznes. Własny gabinet z dotacji.

Katarzyna Maleszko-Syroka w swoim gabinecie.

Katarzyna Maleszko-Syroka w swoim gabinecie.

Katarzyna Maleszko-Syroka ze Słupska to kolejna osoba, która w tym roku skorzystała z dotacji urzędu pracy na otwarcie własnej firmy – gabinetu rehabilitacji.

Pani Katarzyna Maleszko-Syroka pochodzi z Warszawy i jest magistrem fizjoterapii, absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pół roku temu przeprowadziła się wraz z mężem do Słupska.

– Przez ponad dwa lata pracowałam w swoim zawodzie w państwowej placówce. Po przeprowadzce do Słupska swoje doświadczenie chciałam wykorzystać, prowadząc własną działalność – mówi Katarzyna Maleszko-Syroka.

Pani Katarzyna postanowiła otworzyć gabinet fizjoterapii i rehabilitacji. Jednak ponieważ takie przedsięwzięcie wymaga posiadania odpowiedniego kapitału, szukała sposobu, aby zdobyć brakujące środki. Wpadła na pomysł skorzystania z dotacji dla osób bezrobotnych, które chcą otworzyć własną działalność gospodarczą, a którymi dysponuje Powiatowy Urząd Pracy.

Czytaj także: Nasza akcja - sposób na biznes. Fachowa opieka dla seniorów

– Przeszłam kurs przedsię- biorczości, który jest wymagany przy ubieganiu się o taką dotację. Warunkiem było również napisanie odpowiedniego biznesplanu – opowiada pani Katarzyna. Podkreśla, że współpraca i pomoc ze strony urzędu pracy była bardzo wszechstronna.

Za otrzymane pieniądze, czyli ok. 20 tys. zł, kupiła nowoczesny aparat do fizykoterapii. – Niestety, starczyło tylko na to urządzenie, ale bez niego trudno myśleć o prowadzeniu takiej działalności – podkreśla.

Resztę niezbędnego wyposażenia kupiła z oszczędności. Odpowiednie pomieszczenie na gabinet znalazła w prywatnej przychodni przy ul. Frąckowskiego 15. – Gabinet otworzyłam przed miesiącem. Na razie ruch jest niewielki, ale jestem dobrej myśli – uważa nasza rozmówczyni.

Większość dolegliwości, z którymi zgłaszają się pacjenci, dotyczy bólów kręgosłupa. W zestawie proponowanych zabiegów jest m.in. masaż leczniczy, fizykoterapia, ćwiczenia rehabilitacyjne. Jest również edukacja proterapeutyczna.

– Uważam, że pełen sukces w rehabilitacji polega na tym, aby pacjent był nauczony walczyć ze swoim problemem również poza gabinetem. Chodzi o to, aby wiedział, jak samemu zwalczyć lub zredukować ból – wyjaśnia fizjoterapeutka.

Czytaj także: Młode pegagożki wzięły sprawy w swoje ręce

Pani Katarzyna uczy pacjentów prostych ćwiczeń, które mogą wykonywać w domu, w miejscu pracy itp., a które przyczyniają się do poprawy samopoczucia i są elementem terapii. – W planach mam podjęcie rozmów z Narodowym Funduszem Zdrowia na temat świadczenia usług rehabilitacji dla osób ubezpieczonych – mówi Katarzyna Maleszko-Syroka.

Kontakt: ul. Frąckowskiego 15, tl. 603 994 734

Komentarze

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.