A A AZ regionukomentarze (0)

Nowe połączenia ze Świnoujścia do Ystad

Świnoujski terminal stale rozwija morskie połączenia międzynarodowe.

Fot.: sxc.hu

Świnoujski terminal stale rozwija morskie połączenia międzynarodowe.

Kołobrzeski armator uruchomił drugi prom ze Świnoujścia do Ystad.

Od 5 lutego podróżni wybierający się do Szwecji korzystać mogą z nowego połączenia Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Przeniesienie do Świnoujścia pływającego dotychczas na szlaku Gdańsk - Nynaeshamm promu MV "Baltivia" spowodowane jest przede wszystkim chęcią ograniczenia wydatków.


- Utrzymywanie dwóch promów na tak długiej linii, przy wysokich cenach paliwa jest nieekonomiczne. W ten sposób chcemy też wzmocnić linię Świnoujście - Ystad, tam rośnie zapotrzebowanie na nasze usługi - informuje prezes PŻB Piotr Redmerski.


Świnoujski terminal stale rozwija morskie połączenia międzynarodowe, a to w perspektywie może przynieść powiększenie grona klientów. Poza tym szlak ze Świnoujścia to najkrótsza droga morska łącząca Polskę ze Szwecją, a to z kolei ma znaczenie dla przemieszczających się zwłaszcza tirami.


Od 5 lutego wspomniana jednostka pasażersko-samochodowa, jako druga obok MF "Wawel" jesto do dyspozycji podróżujących. Dzięki temu promy spółki, której siedziba mieści się w Porcie Kołobrzeg, zaczęły pływać ze Świnoujścia dwa razy dziennie: o godzinie 12 ("Baltivia") i 22 ("Wawel"). Rejs do Ystad trwa 6 godzin. Korzystając z samochodu osobowego zapłacić trzeba ok. 430 zł. Jeśli trafimy na którąś z promocji, najtańszy bilet pasażerski-pieszy kosztować nas będzie ok. 80 zł.

 

Więcej na temat: prom, port, morze

Komentarze

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.