A A AZ regionukomentarze (26)

Nowe połączenie autobusowe z Ustki do Warszawy

W autobusach A.D Euro-Trans jest darmowy internet, barek i wc.

Fot.: A.D Euro-Trans

W autobusach A.D Euro-Trans jest darmowy internet, barek i wc.

Region słupski zyska nowe połączenie autobusowe z Ustki do Warszawy. W trasę pojadą autobusy z bezprzewodowym internetem na pokładzie.

Linię będzie obsługiwać ustecka firma A.D Euro-Trans, której autobusy od roku kursują już do Zakopanego.

- Docierały do nas sygnały od kuracjuszy i turystów, że Ustka i w ogóle nasz region jest słabo skomunikowany ze stolicą kraju. Mamy nadzieję, że nasze nowe połączenie spotka się z zainteresowaniem - mówi Andrzej Depta, szef firmy A.D. Euro-Trans.

Jednak o kilku lat do Warszawy jeżdżą autobusy słupskiego PKS-u. W nocy ze Słupska do Warszawy dojeżdża też autobus PKS Zamość.

- Podobnie jak na naszej linii do Zakopanego, chcemy konkurować z PKS-em komfortowymi autobusami. W naszych pojazdach podróżny ma do dyspozycji darmowy barek, wideo oraz toaletę - zapewnia Andrzej Depta. - I tak samo jak w naszych autobusach jeżdżących do stolicy Tatr, te do Warszawy będą mieć na pokładzie darmowy internet.

Połączenie, które startuje 29 czerwca, będzie codzienne. Z Ustki (pętla przy ul. Portowej) autobus będzie odjeżdżać o godz. 20:30 i w naszym regionie zatrzymywać będzie jeszcze w: Słupsku (przystanek MZK obok dworca PKS, odjazd 21:00), Trzebielinie (odj. 21:30), Miastku (dworzec autobusowy, odj. 22:00), Białym Borze (rynek, ul. Tamka, odj. 22:20), Człuchowie (dworzec autobusowy, odj. 23:00).

Dalej autobusy pojadą przez Chojnice, Bydgoszcz, Toruń, Włocławek i Płock. W Warszawie (Dworzec Zachodni) kurs zakończy się następnego dnia o godz. 5:50.

W drodze powrotnej autobus do Ustki wyruszy z Warszawy o godz. 06:30. W Człuchowie będzie o godz. 14:05, w Białym Borze o godz. 14:55, w Miastku o godz. 15:20, w Trzebielinie o godz. 15:45, w Słupsku o godz. 16:20, a w Ustce o godz. 16:45.

Cena przejazdu całej trasy (z Ustki do Warszawy lub z powrotem) wynosi 77 zł. Przewoźnik zapewnia, że będą honorowane wszystkie ustawowe zniżki.

Komentarze (26)

 • ~oliu 2012-06-18, 09:47

  Skandal !!!  Starostaz PO i p.o Dyrektor PKS Kaźmierczak też z PO, wpuścił prywatny autobus,który ma pozwolenie zatrzymywania się na przystankach PKS w kierunku Warszawy,przypominam że 0.5 godźiny po nim jeździ autobus PKS ze Słupska - to istny sabotaż,sprawą powinna zająć się Prokuratura

 • ~pasażer 2012-06-18, 09:47

  Wi-fi jest tylko w JEDNYM autobusie, ponadto kierowcy zatrzymują się tylko i wyłącznie na dworcach... Ostatni mój kurs z Zakopanego do Słupska kosztował o 20 zł więcej ze względu na problemy z układem moczowym... Inni przewoźnicy zatrzymują się na stacjach benzynowych, przy barach itp. gdzie toalety są bezpłatne.

 • ~Para 2012-06-19, 11:54

  To my mieliśmy szczęście, bo jechaliśmy z suuuuuuuppppppeeeeerrrr kierowcami. Autobus czyściutki, pachnący, cieplutki.

 • ~podróżny 2012-06-18, 10:59
  pokaż komentarz
 • ~dzoshua 2012-06-18, 11:09

  To że jedzie pół godziny to tylko na rozkładzie bo w rzeczywistości jedzi 15 minut przed pks-em. Tak kursy poopóźnia na przystankach że zbiera już ludzi którzy wyszli na PKS. I osobiście spotkałem się raz z tym że w Katowicach podjechał o 20.40 rzucili hasło że pks-u dziś nie będzie i żeby jechać z nimi. Szybko ludzi zabiletowali i 20.50 dzida z dworca a w bramie się mineli z PKS którego miało nie być a był planowo na 21-szą. A jaka szaleńcza jazda to już inna historia. Stówa na zegarze, żadnych przystanków awaryjnych typu sikanie czy zasłabnięcie. Aby do przodu ,aby przed PKS-em.

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.