A A AZ regionukomentarze (0)

Pod Słupskiem powstaje nowe osiedle szeregowców

Szeregowce w budowie na osiedlu Residence Park w Siemianicach.

Szeregowce w budowie na osiedlu Residence Park w Siemianicach.

Pod Słupskiem trwa budowa kolejnego osiedla domków. Tym razem w Siemianicach. Pierwsi lokatorzy osiedla wprowadzą się już listopadzie.

Residence Park, bo tak nazywa się nowe osiedle, powstaje u wlotu do Siemianic od strony Słupska po lewej stronie przelotowej drogi nr 213. Kompleks będzie się składać z 38 jednopiętrowych domów z garażem stojących w zabudowie szeregowej. Inwestorem jest słupska spółka VP Investment.

- Pierwsze 12 domków będzie gotowych do końca listopada. To pierwszy etap realizacji tej inwestycji - mówi Patrycja Palicka, prezes VP Investment.
Kolejny, drugi etap, na który będzie się składać oddanie do użytku 10 domków, będzie zrealizowany do końca tego roku. Trzeci (16 domków) będzie ukończony do kwietnia 2011 roku.

Osiedle Residence Park składa się z dwóch rodzajów domków. Budynki zlokalizowane wewnątrz osiedla mają nieco ponad 122 metry kwadratowe powierzchni użytkowej. Domki skrajne są nieco większe - mają prawie 128 metrów kwadratowych.

- Cena metra kwadratowego domków w segmentach wewnętrznych wynosi 2500 złotych. Cena metra kwadratowego domków skrajnych jest o 200 zł wyższa - informuje prezes Palicka.

Zatem cena całego szeregowca waha się od 305 do nieco ponad 345 tys. zł. Do wyceny nie jest wliczany garaż, który jest traktowany przez dewelopera jako wyposażenie domków. Co istotniejsze, nabywca płacąc za domek otrzymuje również na własność działkę, na której on stoi budynek. - Każda nieruchomość ma swoją osobną księgę wieczystą, którą otrzymuje nabywca - podkreśla Patrycja Palicka.

Jak się dowiedzieliśmy w Słupskiej Giełdzie Nieruchomości szeregowce na osiedlu Residence Park, to dość atrakcyjna oferta, choć trzeba pamiętać, że budynki oddawane są w stanie deweloperskim, czyli do wykończenia. - Ale to w zasadzie zawsze jest normą w tego typu nieruchomościach. Na przykład szeregowce firmy Mat Bet we Włynkówku także są sprzedawane w takim standardzie - usłyszeliśmy. Domki tam oferowane mają ok. 100 metrów kwadratowych (bez wliczania garażu) i są sprzedawane w stałej cenie 350 tys. zł.

Tymczasem na osiedlu Residence Park wszystkie szeregowce są już sprzedane. - Planujemy jeszcze czwarty etap tej inwestycji, w trakcie której powstaną kolejne 22 domki, ale na razie trudno określić, kiedy budowa się rozpocznie - mówi prezes Patrycja Palicka.

Czytaj także: W Słupsku powstaje nowe osiedle domków jednorodzinnych

Więcej na temat: budowa, domy, domki, szeregowce

Komentarze

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.