A A AAktualnościkomentarze (0)

Połczyn Zdrój> Podwyżki podatków

Minimalnie wzrośnie też opłata targowa. Dzienny handel z samochodu kosztować będzie 45,89 zł i 94,11 zł w zależności od ładowności auta, a ze stoiska - 9,90 zł za każdy metr kwadratowy.

Minimalnie wzrośnie też opłata targowa. Dzienny handel z samochodu kosztować będzie 45,89 zł i 94,11 zł w zależności od ładowności auta, a ze stoiska - 9,90 zł za każdy metr kwadratowy.

Radni jednomyślnie zdecydowali o minimalnej podwyżce podatków, która zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2010 roku. Poszli również na rękę miejscowym sanatoriom w ściąganiu opłaty uzdrowiskowej.

Od stycznia dzienna stawka opłaty uzdrowiskowej w gminie Połczyn Zdrój wynosić będzie 3,20 złotych, to o 10 groszy więcej niż obecnie. Zwolnione z niej są: dzieci i młodzież ucząca się oraz mieszkająca w internatach. Natomiast dorośli turyści przebywający w gminie dłużej niż jeden dzień w celach wypoczynkowych, zdrowotnych, szkoleniowych muszą ją zapłacić.

Opłatę gmina pobiera w drodze inkasa. I dotychczas sanatoria musiały za pacjentów kierowanych do sanatoriów przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych płacić przed otrzymaniem należności z ZUS. Od 1 stycznia będą rozliczały się z gminą w terminie trzech dni po uzyskaniu pieniędzy z ZUS. O zmianę zasad rozliczeń wnioskowało Uzdrowisko Połczyn SA. Ale skorzystają na tym i inne sanatoria.

Radni zdecydowali też o podniesieniu o 1 procent wysokości przyszłorocznego podatku od nieruchomości, środków transportowych oraz opłaty za posiadanie psa. W tym ostatnim przypadku roczna stawka wynosić będzie 39 złotych i powinna zostać zapłacona do 31 marca 2010 roku.

Zwolnione z opłaty są osoby niepełnosprawne, którym pies pomaga w codziennym życiu. Natomiast 30 procent ulgi w opłacie może otrzymać właściciel psa, jeśli przedstawi zaświadczenie wydane w 2010 roku o zaszczepieniu czworonoga przeciw wściekliźnie, a także, gdy we wspólnym gospodarstwie domowym jest emeryt lub rencista.

Tej samej wysokości ulga należy się na wsiach za jednego psa w gospodarstwie o charakterze zagrodowym.

 

Więcej na temat: podatki, opłaty, podwyżka

Komentarze

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.