A A AAktualnościkomentarze (3)

Szczecin: Powstanie druga hala produkcyjna oddziału Durable

Dagmar Wolak z pracowni architektonicznej Internal zaprojektował taki właśnie obiekt.

Dagmar Wolak z pracowni architektonicznej Internal zaprojektował taki właśnie obiekt.

Oddział Durable najpóźniej w wakacje rozpocznie budowę drugiej hali produkcyjnej o powierzchni 5,6 tys. metrów kwadratowych. powstanie w niespełna rok.

 - W 2005 roku uruchomiliśmy produkcję artykułów biurowych w nowo wybudowanej hali o powierzchni 5 tys. m kw. - przypomina Zbigniew Beltrani, dyrektor oddziału grupy Durable w Przecławiu. - Zatrudnienie znalazło blisko 200 osób.

Durable buduje nową halę

Na tym nie koniec. Ponieważ jest bardzo duże zapotrzebowanie rynku na produkty grupy Durable, zdecydowano o rozbudowie szczecińskiego oddziału.
- Będziemy budowali kolejną halę produkcyjną - dodaje dyrektor. - Powierzchnia wyniesie ponad 5,6 tys. m kw. Będzie stanowiła integralną część obiektu, w którym produkujemy w tej chwili.

Wystąpią o pozwolenie

W tej chwili na ukończeniu jest już projekt budowlany. Pozostanie tylko złożenie wniosku o pozwolenie na budowę i decyzja władz gminy.

- Mam nadzieję, że wykonawca wjedzie na plac budowy jeszcze w okresie wakacji - dodaje Beltrani. - Jeśli tak będzie, wiosną przyszłego roku uruchomimy produkcję w nowej hali.
Oddział zamierza zatrudnić w nowym obiekcie kolejnych 25 pracowników. Hala będzie w pełni zautomatyzowana.

Grupa DURABLE

Rodzinne przedsiębiorstwo Durable Hunke & Jochheim z rodową siedzibą w Iserlohn w Niemczech zostało założone w 1920 roku. Uchodzi za pioniera w rozwoju i produkcji artykułów biurowych z tworzywa sztucznego.
Większość artykułów jest produkowanych w zakładach produkcyjnych w Gotha, Iserlohn-Sümmern, Kamen-Methler a od niedawna również w Szczecinie. Grupa ma spółki w Holandii, Belgii, Szwecji, Francji, Austrii, Wielkiej Brytanii i USA, Rosji, w Polsce i we Włoszech.
Wśród 2 tysięcy artykułów są m.in.: teczki i skoroszyty, tabliczki informacyjne, skorowidze, organizacja biurka, organizacja związana z elektronicznym opracowaniem danych, systemy informacji i prezentacji, systemy porządkowania i archiwacji, produkty czyszczące i samoprzylepne.

 

Więcej na temat: inwestycje, praca, szczecin, Przecław, Durable

Komentarze (3)

 • 2011-03-15, 22:38

  w Przecławiu - nie w Szczecinie.

 • 2011-03-29, 23:30

  A co to za różnica? Przecław i Warzymice tylko na papierze nie należą do Szczecina. Mieszkańcy z nowych osiedli i tak uważają się za szczecinian,pracują na codzień w Szczecinie, i tutaj paranoja, podatki wplywają do ościennej gminy, która chytrze sprzdała grunty deweloperom na granicy Szczecina. Ciekawe czy w Kołbaskowie ktoś by kupił grunty pod deweloperkę. Chory podział administracyjny bo jakim cudem ten obszar należy do powiatu polickiego? Absurdalne już są Warzymice. Po jednej stronie drogi DK 13 szklarnie należace do Szczecina, a po drugiej stronie już inna gmina. I tak za jakiś czas będzie to dzielnica Szczecina. A w tej firmie pracują szczecinianie, wię słusznie artykuł jest zatytułowany, że w Szczecinie powstaje druga hala.

 • 2011-03-31, 20:01

  A właśnie, że jest różnica idąc Twoim tokiem myślenia równie dobrze autor artykułu mógłby napisać że powstaje w Wołoczkowie czy Dobrej. Szczecin to Szczecin a Przecław to Przecław
  (ewentualnie koło Szczecina). Jest to zwykłe niechlujstwo redakcyjne, bo nawet nawet nie mogę sobie wyobrazić iż w mojej ulubionej gazecie mającej w w tytule "szczeciński" nikt nie odróżnia Przecławia od Szczecina.

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.