Szczecin: Teleskop nie rezygnuje ze Skolwina

Teleskop od ponad 10 lat działa w kostrzyńsko-słubickiej strefie. Zainwestował tam dziesiątki milionów euro.

Fot.: Fot. Piotr Jasina

Teleskop od ponad 10 lat działa w kostrzyńsko-słubickiej strefie. Zainwestował tam dziesiątki milionów euro.

Zainwestowaliśmy w Skolwin duże pieniądze, są realizowane kolejne zlecenia, powtają projekty - zapewnia Paweł Wagner z firmy Teleskop dementując medialne doniesienia. - Nie rezygnujemy z budowy zakładu.

Paweł Wagner, odpowiedzialny za inwestycje w firmie Teleskop nie krył zdziwienia, kiedy zapytaliśmy czy firma chce zrezygnować z inwestycji w Skolwinie i myśli o budowie fabryki na terenie zlikwidowanej stoczni.

- My się nie uchylamy od rozmów z TF Silesia. Biznes to jest biznes - mówi Wgner. - Ale na razie to wszystko jest na wodzie pisane, żadnych konkretów. Musiałaby być jakaś super oferta, byśmy się na nią zdecydowali. Miasto poinformowaliśmy o rozmowach,bo to nasz partner biznesowy. My dzierżawimy przecież część stoczniowego majątku i prowadzimy tam działalność. Przypominam jednak, że z Funduszem prowadziliśmy 2 lata rozmowy i nic nie wyszło, nie traktowano nas jako partnera. Jesteśmy ostrożni.

Nasz rozmówca podkreśla, że Teleskop już bardzo dużo zainwestował w Skolwin, w badania gruntów, prace projektowe itd. Są realizowane kolejne zlecenia.

- Nie ma żadnej zmiany decyzji, przygotowujemy się do budowy zakładu - podkreślił.

Prezes Towarzystwa Finansowego Silesia Mariusz Kolwas powiedział wczoraj w rozmowie z "Głosem", że otrzymał pismo do firmy Teleskop z propozycją podjęcia rozmów.

- Rozważają możliwość prowadzenia działalności na terenie stoczni - dodał prezes. - My jesteśmy otwarci na rozmowy. Byliśmy w Specjalnej Kostrzyńskio-Słubickiej Strefie Ekonomicznej by obejrzeć fabryki Teleskopu. To poważny inwestor.

Dariusz Wąs, zastępca prezydenta Szczecina potwierdził, iż miasto wie o tych rozmowach.

- Dla nas najistotniejsze jest to, że nadal jest zainteresowana inwestowaniem w Szczecinie - skomentował. - Fakt, że inwestycja będzie realizowana w Szczecinie jest dowodem na to, że miasto jest przygotowane do oferowania miejsc pod takie inwestycje. Ze swojej strony nie rezygnujemy z uzbrajania terenów przy ul. Stołczyńskiej. Są one niewątpliwie atrakcyjne dla inwestorów.

 

Teleskop

Teleskop na 40 ha między papiernią Skolwin a hutą ma zbudować zakład. Docelowo zatrudnić ma 1000 osób. Na początek za 60-70 mln zł postawi hale o powierzchni 30-40 tys. m kw. i wybudują około 300 m nabrzeża. W stoczni dzierżawi około 5 tys. m kw. Teleskop jest wiodącym europejskim producentem konstrukcji do żurawi. Specjalizuje się w wysięgnikach żurawi, podwoziach dźwigów samochodowych, konstrukcjach podporowych.

Siedzibą firmy jest Kostrzyn.

Komentarze (11)

 • ~Obiektywny 2012-07-08, 19:29

  Najsmutniejsze jest to, że oni chcą dać pracy niestety powiedzmy średnio wykwalifikowanym i wykształconym ludziom mówiąc delikatnie (bo dużo patologii tam... co tu dużo mówić, oczywiście moim celem nie jest obrażeniem normalnych ludzi mieszkających tam)

  Ale płentą moją jest to.. że budują fabrykę, chcą dać pracę... a oni potrafią okraść tą fabrykę, obrabić, kable telefoniczne pokraść..... podziwiam tą firmę...

  A idioci kopią sobie bagno pod nadzieją na zarobek... uczciwy!

 • ~jch 2012-07-08, 19:44

  powiedzmy sobie szczerze, ze Ty to nie jesteś nawet ŚREDNIO inteligentny :)  nie wiem ile masz lat, czy to nowe pokolenie jest takimi debilami, żeby w kilku zdaniach tyle błędów popełnić ?  i taką składnią się posługiwać. Straszne. 

 • ~Dorcia 2012-07-09, 09:10

  Masz niepokolei w głowie!! Co za myslenie!! Tak ogormna firma ma rownież ogromne doswiadczenie i nie pozwoli aby ja okradano!! a co ma wykształcenie do wykonywanej pracy?? Tego tez nie wiem!!Polacy pracuja w różnych krajach w Uni i są to bardzo czesto osoby z podstawowym i zawodowym wykształceniem i pracodawcy sobie ich chwala... "TAM" patologia jest taka sama jak i w centrum miasta chocby na śląskiej, kr. jadwigii i na kazdej dzielnicy sie znajdzie...

  Takie myślenie jak Twoje nasuwa mi mysl ze sam jestes osobą, ktora okradala swojego pracodawce, w mniejszym lub wiekszym stopniu...

 • ~c 2012-09-24, 12:33

  zagranice nikt z podstawowym wykształceniem  nie jezdzi....2 dni by nie wytrzymał w pracy

 • ~magda 2012-07-09, 19:14

  proponuje poczytac jak "wspaniała" firma Teleskop traktuje swoich praowników w Kostrzynie.

  http://www.solidarnosc.org.pl/pl/aktualnosci/bezprawnie-w-zwiazkowcow--.html

  mimo przywrócenie przez Sąd członków Solidarnosci , firma Teleskop nie wpuszczała na teren zakładu swoich pracowników, a tym samym ma w d.....pie polskie prawo i polski Sąd. Hańba !!!1