A A AAktualnościkomentarze (20)

W Galerii Słupsk darmowy parking tylko przez dwie godziny

Wprowadzenie opłat za parkowanie w Galerii Słupsk ma zniechęć pracowników okolicznych firm do zostawiania samochodów.

Wprowadzenie opłat za parkowanie w Galerii Słupsk ma zniechęć pracowników okolicznych firm do zostawiania samochodów.

Jeszcze tym tygodniu parking w Galerii Słupsk przy ul. Tuwima będzie płatny. Za darmo zaparkujemy tylko na dwie godziny.

Odpłatność parkingu na drugim i trzecim piętrze Galerii Słupsk teoretycznie wprowadzono w ubiegły czwartek. Jednak z powodu problemów technicznych system na razie nie działa. Ale szefostwo galerii zaznacza, że zacznie działać jeszcze w tym tygodniu.

Kierowca podjeżadżający pod szlaban przy wjeździe na parking będzie musiał pobrać z automatu kartę parkingową. Na niej wypisana będzie godzina wjazdu. - Od tej chwili wjeżdżający może przez dwie godziny parkować auto na naszym parkingu bez opłaty - mówi Grażyna Piątek, opiekun Galerii Słupsk. - Kartę najlepiej trzymać przy sobie, bo za jej zgubienie trzeba będzie uiścić 20 złotych.

Czytj też: Strefa Płatnego Parkowania w Słupsku większa i droższa

Przed wyjazdem z parkingu w Galerii Słupsk kierowca będzie musiał podejść do kas parkingowych. Można je znaleźć na obu poziomach parkingu przy ruchomych schodach oraz wejściach do wind. - Jeżeli samochód będzie stać dłużej niż dwie godziny kasa automatycznie wyliczy kwotę do zapłaty - wyjaśnia Grażyna Piątek.

Za każde dodatkowe pół godziny trzeba będzie zapłacić 1,5 złotych. Automat nie przyjmuje kart, a jedynie gotówkę w banknotach i w bilonie. Wydaje też resztę. Po załatwieniu formalności w kasie parkingowej kierowca ma 15 minut na opuszczenie parkingu. Przy samym wyjeździe będzie musiał przystawić bilet parkingowy do czytnika przy wyjeździe z parkingu, co warunkuje otwarcie szlabanu.

Co się stanie, jeżeli przekroczy 15-minutowy czas przeznaczony na opuszczenie parkingu i będzie chciał wyjechać? - Nie przewidujemy represji z tego powodu - zapewnia Piątek. - Przy szlabanie będzie ochroniarz, który w takiej sytuacji podniesie go, aby nie tamować ruchu.

Czytaj też: W Ustce latem zapłacisz za parking

Wprowadzenia opłat ma zniechęć do parkowania w galerii pracowników okolicznych firm, którzy obecnie zostawiają samochody na postoju przez osiem godzin i więcej w czasie gdy są w pracy.

Komentarze (20)

 • 2011-05-24, 09:24

  nie dość że sama galeria jest śmieszna,praktycznie nic nie zaoferuje klientowi (nawet zjeść nie można!!bo wszystkie restauracje tam upadają!!) to jeszcze opłaty za ten super niewygodny parking!!!
  brawo!!nawet po fajki teraz do Was nie podejdę

  cały Słupsk...

 • 2011-05-24, 09:45

  2 godziny każdemu starczą na zakupy, płatny będzie dla tych, co parkują rano i wyjeżdżają po południu,
  jeżeli Ci się to właśnie ukróciło, to trudno - Twoje zrzędzenie i tak nie pomoże;-)

 • 2011-05-24, 09:48

  ...popeiram poprzednika, galeria nie przynosi dochodów, to na parkingu chcą dorobić.

 • 2011-05-24, 09:55

  nikt nie kasuje za 2 h przebywania na parkingu kolego-a o chodzeniu juz wogóle nie ma mowy w artykule - pienisz się bez sensu- idź zapal i sie uspokój

 • 2011-05-24, 10:00

  W ciągu ostatnich kilku tygodni kilka razy miałam tam problem ze znalezieniem miejsca parkingowego. Jadąc na zakupy do galerii chcę mieć zagwarantowane miejsce na parkingu, jak mam z tym kłopot to unikam robienia zakupów w danym centrum i jadę gdzie indziej;)
  Tak robi większość klientów, oni to wiedzą i moim zdaniem własnie w ten sposób pomagają swoim klientom. Na pewno wcześniej zaobserwowali konkretne samochody stojące u nich ponad 8 h i stąd taka decyzja.

  "cały Słupsk"- piszesz, no właśnie typowe cwaniactwo - unikanie opłat za parkingi w mieście;)y

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.