W Słupsku będzie bezpłatne przedszkole

Beata Główczewska zamierza uruchomić od września pierwsze bezpłatne przedszkole w Słupsku. Już rozpoczyna nabór chętnych, spośród których wybierze 30 przedszkolaków.

  • ~ron 2012-08-20, 10:08

    dlaczego?

  • ~agnes 2012-08-20, 21:07

    Nasze państwo powinno zapewnić opiekę wszystkim dzieciom, a czym różni się dziecko matki samotnej od tej mniej samotnej, z rodzin wielodzietnych itd przecież to dzieci, które powinny mieć dobry start...po co tak rozgraniczać

     

  • ~młoda mama 2012-08-21, 23:12

    czyli jak w kazdym przedszkolu dzieci z niepełnosprawnościa tez sa omijana każdy hce uniknac takiego kłopotu

  • ~gość30 2012-08-22, 09:14

    ta za darmo ludzie pomyślcie troche za kasę od miasta współczuje nie potrzebny wydatek są dużo lepsze placówki na początek solidna kontrola w tych klitkach w jakich sie to mieści i na pewno bedzie do zamknięcia brak stałej kadry nie miła obsługa eh szkoda gadać

  • ~Znajoma 2012-08-22, 21:56

    Oj.Ludziska wredne jesteście,ściska was,że otwierane są przedszkola. Pracy poszukajcie a nie ploty wam w głowie.

  • ~baba 2012-08-23, 09:54

    to nie musisz korzystać

  • ~gość30 2012-08-22, 09:16

    ta na dzieci niepełnosprawne wieksza dotacja dla dyrekcji a warunki dalej takie same niech władze miasta coś z tym zrobią bo mają mało kasy w budżeci

  • ~kokoszanelll 2012-08-22, 09:55

    dziwne...ale zginęły posty które coś wnosiły do wątku,hahahaha cenzura

  • ~sroka 2012-08-22, 22:39

    A Te płatne są czasami beznajdziejne. Brak miejsc nie pozwala na krytykę. Boimy sie ,że nikt po krytyce dzieciaka nie przyjnmie. Teraz mogę napisać. Za przedszkole płaciłam dużo. Dużo mi się nie podobało. Ale sytuacja na "rynku" nie pozwala na kryrtykę. Ktos napisał "poszakujcie sobie pracy " - ja pracuje, płaciłam za przedszkole, po to by przedszkolanki tez pracowały. Ja staram sie być miła i solidna  wsowje pracy. Co nie zawsze widziałąm w przedszkolu moich dziecików.  Moje dziecjikai chodziły do czwórki na Lutoslawskiego-panie przedszkolanki-nauczycieli - beznadzeja. Dozorca  - olbrzym , niemiły , atmosfera na szatni, gdzie panie patrzą na zegarek , miny jak zdechły kott,  jest beznadzieja . Tam pracuja chuba "stare wygi", Mówią, że Pani dyrektor ma niewiele do powiedzenia - chyba się ich boi bo ktos powiedział, że to z tego grona. Panie mówią o dyrektotrce Małgośka. No ta jak mówią o nas rodzicach ????   Aż boję się mysleć.  Dobrze , że dzieciaki poszedły do szkoly.

     

  • ~sroka 2012-08-22, 22:42

    A te latne sa dobre ????

    Ja mam złe doświadczenia z paniami w przedszklu moich dziecików. Płaciła i to duże pieniądza. I co .......... . Tylko dlatego ,że brak mijsc w przedszkolach publicznych to siedziała cicho.

  • ~gość30 2012-08-22, 23:13

    na pewno będzie tak że złapie dzieci bo na obecną lokalizacje nie znalazła a później wprowadzi opłaty to jest smutne jest wiele innych placówek nawet otworzyli nie dawno duże ładne przedszkole nie dajcie sie zwieść nie ma dzieci bedzie tak samo jak z czynszami cały czas do góry może pół roku za tzw darmo a później zdziwienie że trzeba płacić a z paniami w przedszkolu zawsze sie można dogadać

  • ~gość30 2012-08-22, 23:19

    taa nie ma dzieci na obecnej lokalizacji to zrobiła promocje bo nie utrzyma lokalu za samą dotacje a gdzie dodatkowy angielski czy rytmika nikt za darmo nie przyjdzie uczyć, nie mówiąc już o wyposażeniu i zabawkach które daje wiele do myślenia jest  w czym wybierać w słupsku ja bym tam swojego dziecka nie posłał.

    Ciekawe czy był tam sanepid albo inspekcja pracy ? i miasto kase traci tylko bo ma jej tak dużo hehehe

  • ~olga 2012-08-23, 10:38

    No i jakie to bezplatne przedszkole , kto takie bzdury wypisuje,  oj marnych dziennikarzy mamy w Slupsku, jak cos napisza to rece opadaja.

  • ~Kazio z lasu 2012-08-23, 11:58

    do gość30: nie za kase od miasta, tylko od urzędu marszałkowskiego, czyli za kasę z Gdańska.

  • ~sceptyczna 2012-08-23, 17:16

    opieka za darmo przez rok, a potem co z dziecmi tych bezrobotnych, ktorzy rzekomo maja szanse na przyjecie dziecka do tego "bezpłatnego" przedszkola? skad bezrobotni wezma kase zeby od nowego roku placic normalnie za kazdy miesiac pobytu? piekny pomysł i chwalebny ale krotkowzroczny ... i tak liczy sie biznes i kasa, nie wierze w taka dobrodusznosc w tym kraju

  • ~sceptyczna 2012-08-23, 17:28

    do gość30 : gdzie jest to nowe duze przedszkole o ktorym wspominasz?

  • ~gość30 2012-08-23, 23:55

    na Matejki koleżanko a co do kasy to całe szczęście ale miasto powinno sie tym zainteresować przynajmniej troche zaoszczędzą, oczywiście pewnie dyrekcja weźmie sobie niezłą kase a kadra jak zwykle ochłapy a najgorsze jest to że interes dzieci jest na samym końcu pozdrawiam

  • ~sceptyczna 2012-08-24, 09:47

    na Matejki.. "Bajkowy Pałacyk" , tak sie nazywa to nowe przedszkole, słyszałam ze jest tam ładnie zrobione, nieduze, kameralne i z dala od ruchliwych rejonów miasta, ktos mi mowil ze maja tam ladny ogród przy przedszkolu, ogrodzony i bezpieczny.  Ale co z tego jak wszyscy rzuca sie na to bezplatne i nie docenia innych miejsc. 

  • ~mama 2012-09-03, 21:05

    święta prawda i tak będzie...wydają pieniądze na to co nie trzeba,wyrzucają od tak w błoto.Fakt,że nie pierwszy raz.Moje dziecko zapisałam właśnie do Bajkowego na Matejki 6 i jestem zadowolona,kadra godna zufania i śmieszne pieniądze