A A AZ regionukomentarze (2)

W Słupsku powstanie nowe centrum handlowe

W Galerii Ogrody znajdzie się ponad 30 sklepów oraz ekskluzywny hotel.

W Galerii Ogrody znajdzie się ponad 30 sklepów oraz ekskluzywny hotel.

W samym sercu Słupska powstanie galeria handlowa wraz z hotelem. Obiekt będzie ciekawy pod względem architektonicznym. Na dachu znajdzie się ogród, a ściany pokrywać będzie roślinność.

Na dotychczas pustym terenie znajdującym się w pobliżu dworca PKS, nieopodal placu Broniewskiego powstanie nowa galeria handlowa o nazwie Ogrody. Jej budowa już się rozpoczęła. Prace zostały jednak wstrzymane na czas mrozów.

Centrum handlowe ma mieć około 45 tysięcy metrów kwadratowych. Znajdzie się w nim ponad 30 sklepów i lokali usługowych, supermarket spożywczy, multipleks kinowy, kawiarnie oraz restauracje. Galeria zostanie zwieńczono dwukondygnacyjnym hotelem ze 120. pokojami (każdy z łazienką), małym centrum konferencyjnym oraz restauracją na ponad 100 osób. Budynek hotelu o układzie pawilonowym, w centralnej części będzie zawierał reprezentacyjny hol. Między skrzydłami hotelu będzie wewnętrzne patio.

Czytaj także: Centrum Handlowe Arena w Słupsku powstanie w... 2015 roku

- Inwestorem Galerii Ogrody są firmy Nestor Aleksander Trepka oraz Centrum Handlowe Słupsk. Prezydent miasta przekonał inwestorów, by zdecydowali się na wybudowanie właśnie tym miejscu centrum handlowego - mówi Michał Wyporski z Urzędu Miejskiego w Słupsku. - Charakterystycznym elementem obiektu, do którego nawiązuje nazwa galerii, będzie zielony ogród na dachu oraz kaskady roślinności spływające z dachu na ściany i do poziomu ziemi. Rozwiązanie to symboliczne podkreśli połączenie budynku z parkiem na placu Broniewskiego. Wysokość galerii handlowej nie przekroczy 13 metrów i wpisze się w skalę istniejącej zabudowy. Część hotelowa, umieszczona na zielonym dachu galerii będzie częściowo zasłonięta roślinnością. Dzięki temu optycznie zmniejszono skalę całego obiektu, a hotel nie będzie widoczny dla przechodniów.

Do dyspozycji klientów i gości hotelowych będzie trzypoziomowy parking podziemny dla 525 samochodów.

- Na parterze i pierwszym piętrze obiektu znajdą się powierzchnie o funkcjach handlowej, usługowej i rozrywkowej. W pierwszej pojawią się sklepy odzieżowe, obuwnicze i sklep meblowy - dodaje Michał Wyporski. - W części usługowej będzie można znaleźć biuro podróży, kawiarnie i restauracje. Z kolei w rozrywkowej multipleks kinowy.

Czytaj także: Centrum handlowe Pod Wiatrakami otworzą dopiero w marcu

W podziemiu galerii znajdzie się supermarket spożywczy. Pozostałą jego część zajmie parking. Garaż ma mieć wjazd i wyjazd przy ulicy Mickiewicza.

Galeria będzie miała trzy wejścia jedno osobne do hotelu. Główne wejście do budynku znajdować się będzie od strony placu Broniewskiego, pozostałe dwa wejścia - przy ulicy Mickiewicza i Wileńskiej. Do hotelu będzie się wchodzić od strony ulicy Mickiewicza, ale możliwe będzie też wejście bezpośrednio z Galerii.

Jak się dowiedzieliśmy budowa Galerii Ogrody według planów ma się zakończyć w 2012 roku.

Więcej na temat: centrum handlowe

Komentarze (2)

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.