A A AZ regionukomentarze (2)

W Złocieńcu wybudowano nowy stadion

W kwietniu 2014 odbędzie się właściwa ceremonia otwarcia.

Fot.: sxc.hu

W kwietniu 2014 odbędzie się właściwa ceremonia otwarcia.

Wreszcie, po dwóch latach prac, Złocieniec doczekał się stadionu miejskiego z prawdziwego zdarzenia.

Wybudowany kosztem ponad 6 milionów złotych (nieoficjalnie mówi się, że kwota skoczy do 7 mln) obiekt posiada tartanową bieżnię, miejsca do lekkoatletycznych konkurencji (skoki w dal, rzut oszczepem, pchnięcie kulą), szatnie z natryskami, pokoje gościnne dla zespołów przyjezdnych, czy osobne pomieszczenia sanitarne dla kibiców przystosowane również do użytku przez osoby niepełnosprawne.


Podczas nieoficjalnego otwarcia zorganizowano turniej piłkarski, pokazowy mecz oldbojów oraz festyn z konkursami i poczęstunkiem. Wiadomo, że wszystkie prace remontowe i poprawki zostaną ukończone dopiero na początku przyszłego roku. W kwietniu 2014 odbędzie się właściwa ceremonia otwarcia.


W turnieju młodzików z rocznika 2000 i młodszych zagrały ekipy Lecha Poznań, Pogoni Szczecin, Drawy Drawsko Pomorskie, Pioniera Borne Sulinowo oraz gospodarzy, Olimpa Złocieniec. Zwyciężyli zawodnicy z Poznania, przed piłkarzami ze Szczecina i gospodarzami. Zawodnikiem turnieju został Wojciech Górka (Olimp), który został jednocześnie strzelcem pierwszej, historycznej bramki na nowym stadionie.


W meczu odlbojów Olimpa Złocieniec z Lechem Poznań górą był ten drugi, gromiąc rywali 5:0. W składzie gości zagrali byli reprezentanci Polski, m.in. Mirosław Okoński, Jacek Dembiński, Arkadiusz Bąk, czy Krzysztof Piskuła.

Więcej na temat: boisko, stadion, inwestycja

Komentarze (2)

  • ~Złocień 2013-09-19, 13:24

    nie wprowadzajcie ludzi w błąd. nie wybudowano nowego stadionu. na starym wyremontowano budynek, bierznię, miejsce do rzutów młotem i dodano elektryczną tablicę wyników. trwało to chyba z 5 lat i kosztowało 7mln. jest się czym chwalić :(

  • ~assa 2013-09-20, 12:26

    masz kolego rację jest się czym chwalić nawet żadnego zdjęcia obiektu nie dodali BRAWO

     

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.